- TTK
- |
- Szervezet
- |
- Hallgatók
- |
- Tudomány
- |
- Nemzetközi
- |
- Jelentkezők
- |
- Kultúra
- |
- Alumni
- |
- Közlemények
IoT Kutatóintézet
Utolsó módosítás: 2015. október 22.
Adatok
Honlap: http://iot.uni-eger.hu/
A tudományos-technológiai műhely célkitűzései között szerepel olyan kutató központ létrehozása, mely elősegítheti az EKF közép- és hosszú távú stratégiai céljainak érvényesülését. Az intézet feladata kutatás-fejlesztési tevékenység végzése az „Internet of Things" és az ehhez szorosan kapcsolódó előremutató infokommunikációs technológiák területén.
A tevékenység magában foglalja a – főiskola stratégiai céljait szolgáló – versenyképes tudásátadás elősegítését az informatika területén, valamint a hazai és nemzetközi kapcsolatépítést kutatásfejlesztési pályázati források elnyeréséhez, továbbá egyre bővülő projekt portfólió kialakítását a piaci szereplőkkel. Az intézet mind a kutatási projektek mind pedig a piaci igények kielégítését szolgáló fejlesztések végrehajtásába a lehető legnagyobb mértékben bevonja egyrészt a főiskola tanárait, kutatóit, mert ezzel elősegíthető a naprakész tudás fenntartása, folyamatos bővítése, másrészt a hallgatókat, mert így biztosítható számukra az elméleti tudás megszerzésén túl a kor elvárásainak megfelelő gyakorlati tapasztalatok megszerzése. A kutatás-fejlesztési tevékenység során született eredményeket a város és térsége számára az intézet a főiskola társadalmi szerepvállalásának megfelelően preferáltan kínálja.
A korábban megszerzett kompetenciák alapján különböző területeken működő piaci partnerek máris kifejezték együttműködési szándékukat. Ezek során megkezdődött néhány pilot projekt végrehajtása
- BOCI projekt (Business Oriented Creature Identification)
- IttOtT projekt (munkaidő nyilvántartó és beléptető rendszer)
- i-Leltár (RFID/NFC + optikai azonosítás + PKI)
- PAY-D (on-demand biztosítás)
A végzendő kutatás-fejlesztési tevékenység elegendően széleskörű ahhoz, hogy a jelentkező informatikai jellegű igények komplex módon kielégíthetők legyenek. A kutatás-fejlesztésben elsősorban az alábbi technológiákat célozzuk meg.
- Internet of Things
- RFID/NFC technológia
- Szenzortechnológia
- Robotika
- Hardver- és szoftverfejlesztés
- Mobiltechnológia
- Adatbányászat