- TTK
- |
- Szervezet
- |
- Hallgatók
- |
- Tudomány
- |
- Nemzetközi
- |
- Jelentkezők
- |
- Kultúra
- |
- Alumni
- |
- Közlemények
TISZTELET-ÉLET A VIRTUÁLIS VILÁGBAN
Utolsó módosítás: 2014. október 21.
"TISZTELET-ÉLET A VIRTUÁLIS VILÁGBAN" címmel érdekes és mindenki számára hasznos projekt indult a napokban a Főiskolán
Az Eszterházy Károly Főiskola Matematika és Informatika Intézetével, az Abacus Alapítvánnyal, a Cseresznyevirág Egri Mentálhigiénés Egyesülettel, és számos egri oktatási intézménnyel közösen „TISZTELET-ÉLET A VIRTUÁLIS VILÁGBAN" címmel érdekes és mindenki számára hasznos projekt indult a napokban. A projekt célja, hogy kialakuljon egy olyan fiatalokból álló, folyamatosan megújuló csoport, amely tagjai a környékbeli iskolák számára a Virtuális világ kihívásai témakörében hitelesek, elérhetőek, előadások és fogalakozások megtartására specializált tudással rendelkeznek.
A projekt megnyitóján részt vett Dr. Liptai Kálmán, az Eszterházy Károly Főiskola rektora, Pénzesné Dr. Kónya Erika, a Természettudományi kar dékánja, számos középiskola vezetői, a képzésben résztvevő hallgatók és természetesen a program megálmodói és kivitelezői, Dr. Antal Márta, Dr. Kovács Emőd és Király Roland.
A projekt legfontosabb célja, hogy a munkába bevont fiatalok megtanulják és továbbadják a mindennapi életben és a virtuális világban fontos értékeket, és azt a tapasztalatot, ami segítségére lehet a fiatalabbaknak a virtuális világban való eligazodásban és a megfelelő viselkedési formák kialakításában. Segítséget tudjanak nyújtani a tisztelet fontosságának megértéséhez a virtuális világon belül és kívül.
A projekt további céljai közt van az is, hogy a hallgatók a munkájuk során megismertessék a fiatalabb korosztályt a zaklatások, és főként az internetes zaklatások elleni automatikus fellépéssel az érintett iskolákban, és hogy a munkába bevont intézmények képesek legyenek felismerni a problémákat, felhívni a figyelmet azokra, és jó példát tudjanak mutatni a város többi iskolája számára.
A kidolgozott program minden pontja kapcsolódik a gyűlöletkeltés elleni fellépéshez az ifjúság területén végzett tartós prevenciós lehetőség formájában.
A jelenlegi projekt folytatása a Pestalozzi program Respect-Responsible attitudes and behavior in the virtual world programnak, amely keretében korábban egy 15 fős csoportot jött létre, és amely felmérte a hallgatók véleményét és tudását a jelenlegi programhoz szükséges témakörökben.
A programba bevont intézmények: az Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, a Wigner Jenő Műszaki, Informatikai Középiskola és Kollégium, a Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakközépiskola, valamit az Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium.
A felvilágosító és prevenciós tevékenység mellett a az elnyert pályázat lehetőséget biztosít tábor és műhely létrehozására, ahová 20+10 fő hátrányos helyzetű (roma, vidéki, szociálisan hátrányos helyzetű) ill. kortárssegítés iránt elkötelezett fiatal kapcsolódhat be. A főiskolának vidéki és helyi középiskolákkal való kapcsolata alapján az ott dolgozók személyes segítségével történik a fiatalok kiválasztása és toborzása.