Felsőoktatási szakképzési szakok
Utolsó módosítás: 2020. február 10.
Az Agrártudományi- és Vidékfejlesztési Kar háromféle felsőoktatási szakképzési szakon kínál továbbtanulási lehetőséget. A kar kínálatában a gyöngyösi képzési helyszín mellett sárospataki képzési helyszínnel szereplő szak is található.
Felsőoktatási szakképzés
Felsőoktatási szakképzés a felsőoktatás rövid ciklusú képzési rendszere.
A felsőoktatási szakképzés az oktatás egységes nemzetközi osztályozásának rendszerében (ISCED - International Standard Classification of Education): ISCED 5B
A Magyar Képesítési Keretrendszerben (MKKR) az 5. szinthez, ennek illeszkedése révén az Európai Képesítési Keretrendszerben (EKKR) 5. szintjéhez tartoznak az e programok révén megszerezhető képesítések.
A felsőoktatási szakképzésben kiállított oklevél önálló végzettségi szintet nem tanúsít, azonban szakképzettséget igen.
A képzési idő szakjaink esetében 4 félév, amely magába foglal 1 félév összefüggő szakmai gyakorlatot.
Felsőoktatási szakképzésre az jelentkezhet, aki legalább érettségi bizonyítvánnyal vagy azzal egyenértékű bizonyítvánnyal, tanúsítvánnyal, oklevéllel rendelkezik.
Az oklevél megszerzését követően ki lehet lépni a munkaerőpiacra, illetve van lehetőség jelentkezni karunk alapképzési (BSc) szakjaira. Sikeres felvételi eljárást követően a felsőoktatási szakképzésben megszerzett meghatározott kreditek beszámíthatók az alapképzésben.
Felsőoktatási szakképzési szakjaink felvételizőknek:
- Gyógy- és fűszernövények
- Mezőgazdasági