- PK
- |
- Szervezet
- |
- Hallgatók
- |
- Tudomány
- |
- Nemzetközi
- |
- Felvételi
- |
- Kultúra
- |
- Nyelvvizsga
- |
- Alumni
- |
- Közlemények
XXIII. Országos Közoktatási Szakértői Konferencia
Utolsó módosítás: 2021. július 01.
XXIII. Országos Közoktatási Szakértői Konferencia
Az elmúlt évek hagyományait követve idén tavasszal is elkezdődtek a hajdúszoboszlói oktatási konferencia szervezési munkái.
A rendezvény egyik nagy vonzereje a személyes találkozás lehetősége, az élmény- és tapasztalatcsere, a kapcsolatépítés.
Várják a találkozás lehetőségét az érdeklődő pedagógusok, oktatók, szakértők, szaktanácsadók, intézményvezetők, intézményfenntartók, szakpolitikusok, felsőoktatási szakemberek, oktatáskutatók.
A cél: közösen áttekinteni a tapasztalatokat, megosztani a jó gyakorlatokat, és segítséget kapni ahhoz, hogy felkészülhessünk a további feladatokra, fejlesztési projektekre.
- Helyszín: Hajdúszoboszló, amennyiben nem lehetséges részvételi konferenciát tartani, akkor online rendezvényre kerül sor. A jelenlegi tervek szerint a konferencia szakmai programjainak döntő többségét a hajdúszoboszlói Kovács Máté Városi Művelődési Központban és a közelében lévő Bocskai Rendezvényközpontban szervezik meg.
- Időpont: 2021. november 9-11.
A szervezők célkitűzése idén is az, hogy a résztvevők megismerjék a köznevelés, a szakképzés, a felsőoktatás és a felnőttképzés aktuális feladatait, a kihívásokat, az előttünk álló változásokat, terveket, irányokat és intézkedéseket.
A konferencia nyitó napjának plenáris előadói az oktatási ágazat vezetői, akik ismertetik az ágazati irányítás terveit, szándékait, fejlesztési elképzeléseit.
A második és a harmadik napon neves szakemberek, kutatók, projektvezetők plenáris előadásait hallgathatják meg, melyekkel – a remények szerint – a kollégák szakmai megerősítést, iránymutatást kapnak ahhoz, hogy továbbra is szívvel-lélekkel, céltudatosan, a társadalmi-gazdasági elvárásoknak megfelelve oktassák-neveljék-irányítsák a felnövekvő generációt.
A szekciókban, a workshopokon és a kiállításokon a szakemberek bemutatják, hogy az elmúlt években elindult európai uniós forrásból megvalósuló EFOP-os és GINOP-os projektek fejlesztései hol tartanak, milyen eredményeket hoztak, milyen tartalmi és szervezeti változásokat indukálnak.
Megismerhetjük a rendkívüli helyzetben alkalmazott, a visszarendeződés után is alkalmazható jó gyakorlatokat.
Ízelítőt kapunk az oktatásban használható/használandó technikai újdonságokról, az innovatív pedagógiai módszerekről és a jó gyakorlatokról, a következő évek oktatási ágazattal kapcsolatos igényeiről.
A konferencia rendezvényei:
-
- - plenáris előadások,
- - szekciók,
- - kiállítások,
- - bemutató foglalkozások, workshopok,
- - kulturális és szabadidős rendezvények.
A konferencia kiadványa:
Az elhangzott előadásokat, vitaindítókat, a szekcióvezetők összefoglalóit, a konferencián készült fotókat – hasonlóan az előző évek gyakorlatához – egy kiadványban jelentetik meg, melyet eljuttatnak az előadóknak, résztvevőknek és mindazon intézményeknek, melyek közvetlen kapcsolatban állnak a köznevelés, a szakképzés, a felsőoktatás irányításával, koordinálásával. A kiadvány megjelenése a konferenciát követően, 2022 januárjában várható.
A konferencia rendezője és szervezője:
Suliszerviz Oktatási és Szakértői Iroda Kft. és Suliszerviz Pedagógiai Intézet
4029 Debrecen, Pacsirta u. 12.
Kapcsolattartó:
Szentesiné Pásztor Gitta
52/534-490, 52/249-017, 20/9222-550, 20/9141-743
konferencia@suliszerviz.com
A konferencián történő részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. A regisztráció a konferencia jelentkezési felületén, a konferencia.suliszerviz.com oldalon lehetséges, későbbi időpontban.